Przygotowanie do podróży

Research on bed bugs...

... czyli jeszcze o wstydliwym problemie łóżkowym

From: Jen Miller
Sent: Wednesday, November 29, 2017 5:09 PM
To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Subject: Research on Bed Bugs

Czytaj więcej: Research on bed bugs...

Akcja humanitarna „Kardiolog w Afryce 2017”

Wlosy afrykanczykow660

Kierunek Tanzania

Maria Wieteska

Afryka przyciąga swą egzotyką niespotykaną na żadnym innym kontynencie oraz fascynuje bogactwem kulturowym. Kto raz w niej zasmakował, już nigdy nie oprze się jej urokowi. W październiku 2017 r. wyjeżdżamy ponownie do Afryki, tym razem w interdyscyplinarnym zespole: dwóch kardiologów, ratownik medyczny, inżynier.

Czytaj więcej: Akcja humanitarna „Kardiolog w Afryce 2017”

W podróży nie ma takiej drogi...

50gdl 7 2016660

...którą znasz na pamięć

Krystyna Knypl

Wyjazd do Paryża na dzień otwarty szpitali uniwersyteckich był kilkunastym w mojej karierze podróżniczej w tym kierunku. Zdawałoby się, że mogę go odbyć z zamkniętymi oczami... Tymczasem okazało się, że w każdej podróży trzeba mieć oczy szeroko otwarte i sprawdzać wszystko co najmniej trzy razy.

Czytaj więcej: W podróży nie ma takiej drogi...

Pokój hotelowy

Krystyna Knypl

Po artykule o wynalezieniu specyfiku przeciwko pluskwom (GdL 3_2015, s. 19, https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/wybrane-artykuly-1/artykuly-pogladowe/493-wstydliwy-problem-lozkowy), z którymi mamy największe szanse na spotkanie się w pokoju hotelowym, postanowiłam poszerzyć tematykę hotelową o inne wątki.

Czytaj więcej: Pokój hotelowy

Jak to jest, być Lekarzem bez Granic?

jaktojes1gdl 2 2016400

Marta Florea

Czy nie boisz się pracować w Pakistanie? To pytanie zadawali mi wszyscy: znajomi, rodzina, a nawet wielu Pakistańczyków, świadomych wizerunku ich kraju na świecie. Cóż, szczęśliwie nie mam telewizora, co zapewne ułatwiło mi podjęcie decyzji o wyjeździe. Wychodzę z założenia, że ludzie i świat niekoniecznie wyglądają w rzeczywistości tak, jak przedstawiają to media.

Czytaj więcej: Jak to jest, być Lekarzem bez Granic?

Dziennikarz medyczny w Paryżu

albo
przyjemności wielkiego świata

Krystyna Knypl

DSC07009 1400

Przez długie lata zajmowałam się tylko medycyną. Z czasem na pierwszy plan zaczęło się wybijać dziennikarstwo, które stawało się bardziej pociągające niż hipertensjologia. Pisałam artykuły, bywałam na kongresach i podbijałam salony, także zagraniczne.

Czytaj więcej: Dziennikarz medyczny w Paryżu

Debiut w Paryżu

Ten sobie ubliża, kto ma za co, a nie chce jechać do Paryża. (Julian Ursyn Niemcewicz)

wieza eiffla j877 400

 

Krystyna Knypl, Katarzyna Kowalska, Mieczysław Knypl

Przez długie lata Paryż znaliśmy z książek, filmów, opowieści. W czasach naszego dzieciństwa i młodości mało kto bywał w europejskich stolicach.

Czytaj więcej: Debiut w Paryżu