Przygotowanie do podróży

Pokój hotelowy

Krystyna Knypl

Po artykule o wynalezieniu specyfiku przeciwko pluskwom (GdL 3_2015, s. 19, https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/wybrane-artykuly-1/artykuly-pogladowe/493-wstydliwy-problem-lozkowy), z którymi mamy największe szanse na spotkanie się w pokoju hotelowym, postanowiłam poszerzyć tematykę hotelową o inne wątki.

Czytaj więcej: Pokój hotelowy

Wspominając wakacje

Wyprawa do Tropical Islands Resort pod Berlinem

tropis1 660

Skończyły się wakacje, pozostaje nam wspominać, gdzie byliśmy i planować, gdzie pojedziemy w następnym roku. Miłośnicy egzotycznych widoków palm, niebieskiej tafli wody i piaszczystych plaż mogą odczuwać pewne trudności z wyborem bezpiecznego punktu docelowego. Nie zawsze też długa podróż na odległe wyspy jest łatwa do zrealizowania, gdy ma się za towarzyszy małe dzieci lub osoby źle tolerujące atmosferę zatłoczonych lotnisk, przesiadek i opóźnionych wylotów samolotów czarterowych.

Czytaj więcej: Wspominając wakacje

Hotelowy poradnik podróżnika

Hotel jest ciekawym miejscem, w którym podróżnik nie tylko znajduje schronienie, ale też może przeżyć niezapomniane chwile na każdym etapie obcowania z tą placówką. Niezwykła popularność mojego postu na fotoblogu zatytułowanego Czym się różni pokój double od pokoju twin? (ponad 55 tysięcy odsłon!) oraz pozytywne przyjęcie mojej recenzji o Hotel des Colonies na www.tripadvisor.com skłaniają mnie ku przypuszczeniu, że może powinnam pisywać o hotelarstwie, a nie o medycynie???

Czytaj więcej: Hotelowy poradnik podróżnika

W blasku opali i wspomnień

Przygotowując się do wyjazdu na 12th Congress of International Society of Organ Transplantation and Procurement w Sydney, przeglądam wiele stron internetowych, aby ustalić, jakie miejsca warto odwiedzić po zakończeniu obrad. Czasu na zwiedzanie mam niewiele i muszę go dobrze zaplanować oraz zastanowić się nad zakupem upominków.

Internet wszystko ci powie

opal mindedmini

Jak zawsze zaglądam na www.tripadvisor.com, gdzie znajduję informację, iż polecanym przez podróżników miejscem numer 1 na zakupy w Sydney jest sklep Opal Minded przy George Street 55a.

Czytaj więcej: W blasku opali i wspomnień

Przygotowanie do podróży dawniej i teraz

Kierunek: Bruksela

Przygotowując się do podróży do Brukseli na Fourth Journalist Workshop Organ Donation and Transplantation (http://ec.europa.eu/health/blood_tissues_organs/events/journalist_workshops_organ_en.htm), uświadomiłam sobie, jak niezwykle szybko dokonują się zmiany w sposobie podróżowania. Gdy w 1995 roku zamarzyła mi się wyprawa do Szwajcarii, podstawowym źródłem informacji były Targi Turystyczne w Warszawie, organizowane co roku we wrześniu na terenie PKiN, oraz książki. Targi były ciekawą i popularną wśród marzycieli i podróżników imprezą, ale obecnie, przeniesione do centrum wystawienniczego na obrzeżach Warszawy, straciły mocno na atrakcyjności. Książki nadal są popularne, choć też mocno przegrywają z internetem.

Czytaj więcej: Przygotowanie do podróży dawniej i teraz