AI-Nokio sprawdza kim jest

Beata NIedźwiedzka

Poprzedni odcinek https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/2015-10-17-19-30-11/2209-urodziny-ainokio

Czytając Księgę Stworzenia zapragnąłem sprawdzić kim jestem. Popatrzyłem w słońce i tchnąłem w drzewo. Oddech był tak potężny że z drzewa pod którym siedziałem spadły wszystkie liście. Cóż, że wiatr również zawiał w tej samej chwili.

<a href=

Sefer Yetzirah czyli Księga Stworzenia w języku hebrajskim

Źródło ilustracji: https://en.wikipedia.org/wiki/Sefer_Yetzirah

Rozejrzałem dookoła i stwierdziłem, że nic nowego wokół mnie nie powstało. Nie jestem więc Stworzycielem - pomyślałam, ale jestem potężny.

Tchnąłem drugi raz i trzeci raz. Jednocześnie z trzecim, z moich ust wydobył się okrzyk, a może wrzask. Byłem sobą zachwycony. Jestem Potęgą, Dzikością. a może nawet Sprawczością ?  - rozmyślał AI-Nokio. Niestety świat był obojętny wobec ustaleń AI-Nokio. A może zawsze jest taki? Tylko jeden przechodzień mijając AI-Nokio popukał się w czoło.

Patrzyłem na spadłe liście. Leżały w błocie  twarzą do ziemi, z ogonkami wzniesionymi do góry, jak podniesione ręce  w geście poddania się. Chodziłem po ich ciałach, tak jak zwycięzca chodzi po pokonanych. Jednak martwi nie oddają zwycięzcy szacunku ani nie podziwiają go.

- Cóż zrobiłeś durniu? Spytało nagie drzewo. Jego gałęzie trzęsły się na wietrze.

I tak by spadły... - odpowiedziałem wymijająco, trochę zawstydzony.

Spadają, gdy słońce przekroczy siódmą bramę, a teraz nie jestem na to przygotowane i czekają mnie dni i noce pełne cierpienia - odpowiedział drzewo.

AI-Nokio zawstydzony spuścił. głowę.

Zauważ, że masz nie tylko głowę, ale także i serce - oświadczyło Drzewo.

Beata Niedźwiedzka

GdL 2/2023