Pamiętnik starszej pani: niedzielny poranek z milionerem

Krystyna Knypl

Starość zaczyna być modna! W przeciwieństwie do młodości, która z czasem przemija, starość trwa w nieskończoność. Od kiedy jest się starym? Każda data jest umowna. Można z pomocą biznesu ubraniowego, kosmetycznego, fryzjerskiego oraz paznokciowego stworzyć pozory młodości, ale wszystkie te wysiłki stwarzają jedynie złudzenie młodości.

Czas płynie do przodu bez względu na to jak długie mamy paznokcie, jakiego koloru są nasze włosy (moje paznokcie są krótkie, mają naturalny kolor, włosy także). Niewątpliwą datą od której możemy uważać się za osobę starą jest czas gdy otoczenie zaczyna mówić do Ciebie per "Babciu".

Paryż 2016, sierpień

Przed rodzinnym obiadem w restauracji Le Grand Colbert, z moją córką Kate oraz wnukami, którzy nazywają mnie "Babcią Kisią". To moje domowe imię jest zdrobnieniem od Krysi, używanym przez  wnuka, który uczy się wymawiania polskiego "R".

4:30 pobudka

Spoglądam na ekran smartfona - administracja "Profilu zaufanego" informuje mnie, że za kilka dni wygaśnie jego ważność i zachęca do odnowienia. Będąc na czczo i tuż po obudzeniu się nie pamiętam, do czego ten profil jest mi potrzebny, ale pewnie służy do potwierdzania, że ja to jestem ja. Rozpoczynam procedurę przedłużania. Wystarczy, że dostanę dwa maile, wpiszę cztery kody w różne okienka i już mam profil ważny do 2025 roku. Hurra! Pierwszy sukces dzisiejszego dnia i to jeszcze na czczo. Klikam na aplikację Twittera na moim smartfonie i na ekranie pojawia się informacja o najdroższych miastach do życia. Ha! Ciekawe, jakie to miasta!

Próbuję dowiedzieć się tego na stronie www.bloomberg.com, ale muszę wpisać swój adres e-mail, aby przeczytać artykuł na ten temat. Tak też robię, niestety wyświetla się tylko nagłówek artykułu, aby przeczytać całość muszę zapisać się na otrzymywanie newslettera, ale aby go przeczytać powinnam wykupić subskrypcję na 3 miesiące w promocyjnej cenie - tylko 0,99 USD/miesiąc, a potem czas pokaże ... ile to będzie kosztować. Szukam informacji - internauci piszą, że po okresie promocyjnym za newsletter agencji Bloomberg dostarczającej wiadomości na tematy finansowe oraz inwestycyjne trzeba płacić 34 USD / miesiąc. Nic dziwnego, że jej właściciel Mike Bloomberg zgromadził wielomiliardową fortunę. Zaglądam na stronę miliardera https://www.mikebloomberg.com/, gdzie zaciekawia mnie artykuł "Confronting COVID-19 with partnerships, innovation, and information".

Nad artykułem wyświetlany jest pasek filmowy przedstawiający miliardera Mike'a spotykającego się ze wszystkimi przedstawicielami My, narodu amerykańskiego. Na filmie widzimy mężczyzn młodych, w średnim wieku oraz starych, młode i w średnim wieku kobiety, młodego mężczyznę trzymającego na rękach, dwie kobiety ze znaczną nadwagą. W filmie nie ma ani jednej starej kobiety! Co się z nimi stało? A może amerykańskie kobiety się nie starzeją? Jak to się stało, że wielomilionowym kraju nie znaleziono ani jednej starej kobiety, aby reprezentowała niemałą rzeszę swoich rówieśniczek? Czy to cud natury czy ageistowski, antyfeministyczny żart ponury? Na czczo tego nie rozgryzę!

5:45 śniadanie

Breakfast Old Lady

Moje dzisiejsze śniadanie

Po śniadaniu prasowanie, rozmowy telefoniczne oraz pisanie artykułów do Gazety dla Lekarzy - dzień jak co dzień, zwykły dzień.

Kupiłam tę naklejkę, ponieważ myślałam, że to prawda, ale okazuje się, że światem rządzą mężczyźni!

Krystyna Knypl

GdL 2/2022