Tańczę tango, powieść miłosna, rozdzial 29
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: ROOT
- Kategoria: Artykuły redaktor naczelnej
- Opublikowano: poniedziałek, 14.02.2022, 16:06
- Odsłony: 2640
Poprzedni rozdział
Krystyna Knypl
Rozdział 29. Na szlaku osiągnięć krajowych oraz zagranicznych
Szlak osiągnięć @Francisa ma charakter iżynierski oraz dziennikarski. Szlak inżynierski rozpoczął się uzyskaniem dyplomu absolwenta Technikum Nukleonicznego w Otwocku.Placówka ta powstała w 1963 roku i była pierwszą tego rodzaju instytucją edukacyjną, kształcącą młodzież w dziedzinie nukleoniki.
Dzięki tej edukacji żaden przewód elektryczny, żarówka, zamek, komputer ani inne urządzenie techniczne nie stanowiło dla niego tajemnicy.Po ukończeniu technikum pracował w Instytycie Badań Jądrowych w Otwocku - Świerku https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Bada%C5%84_J%C4%85drowych, .
Edukację kontynuował na wydziale elektroniku Politechniki Warszawskiej.
Szlak dziennikarski ma wymiar krajowy oraz zagraniczny
Po ukończeniu studiów @Francis skierował swe kroki ku karierze dziennikarskiej pracując podczas studiów w prasie studenckiej, a następnie w czasopismach prasy technicznej takich jak Zrób Sam, Przegląd Techniczny oraz finansowych takich jak Gra na Giełdzie. Tak znakomicie opanował wszystkie aspekty związane z poprawną polszczyzną, że jedna z współautorek GdL była przekonana iż jest on absolwentem polonistyki.
Odznaczenie
Edukację politechniczną kontynuował na wydziale elektroniki Politechniki Warszawskiej.
Korespondent Le Figaro ;)
W dalszym etapie kariery współpracował z Matyldą, piszącą na łamach prasy medycznej. Ukoronowaniem tego etapu kariery była akredytacja dziennikarska na kongresie American Heart Association w Orlando (2007).
@Francis na kongresie American Heart Association w Orlando
Korespondent w Orlando
Korespondent France Press ;)
Od 2012 współtwórca GdL, z okazji 5 lecia otrzymał Diamentowy Przecinek
Na łamach GdL 2017 tak została opisana uroczystości 5 lecia
Tradycja nakazuje, aby na urodzinowym przyjęciu był tort, świeczki i zdjęcia dokumentujące ich zdmuchiwanie. Jednak to nieprosta sprawa, gdy potencjalni goście – redaktorzy tworzący GdL rozrzuceni są po całej Europie, mają nie tylko różne grafiki swoich obowiązków służbowych, ale także dziatwę wymagającą odprowadzenia do szkoły lub poczytania po raz setny książeczki z ulubionymi wierszami.
W drugiej części przewodnicząca kolegium redakcyjnego Katarzyna Kowalska zdalnie odebrała Dziennikarski Laur Złoty Przecinek.
O właściwe menu zadbała redaktor naczelna, znana ze swej pasji do niefarmakologicznych metod zapobiegania schorzeniom cywilizacyjnym. Serwowano prozdrowotną pięciokolorową sałatkę warzywną pełną smakowitych antyoksydantów oraz niskosodową H2O.
Pogryzając pomarańczowe marchewki, zielone brokuły, czerwone pomidory, żółte papryki i fioletową kapustę planowaliśmy następne numery. Najbliższy temat, który przedstawimy na naszych łamach, to „Choroby rzadkie w Europie”.
Obchody zostały podzielone na części realną i wirtualną. Podczas pierwszej z nich sekretarz redakcji Mieczysław Knypl otrzymał Dziennikarski Laur Diamentowy Przecinek, a redaktor Alicja Barwicka, autorka najbardziej poczytnego artykułu opublikowanego na naszych łamach, odebrała Dziennikarski Laur Złoty Przecinek.
Następny rozdział
Krystyna Knypl