Wyobraź sobie…

Beata Niedźwiedzka

Budzisz się rano rozkoszując się wonią porannej kawy, którą włączył system o odpowiedniej porze. Właśnie jesteś szczęśliwy, bo dostałeś całkiem fajną pracę w TEJ klinice. Tak, w tej renomowanej. Będziesz zarabiał całkiem niezłe pieniądze. Przeciągając się myślisz: Co  z nimi zrobić? Może nowy samochód zamiast tego 3 latka? Ale ten z górnej półki . I koniecznie z wszystkimi bajerami. A może na wakacje  ? Gdzie tu jechać ? Wszędzie już byłem,,,,Szybka kąpiel, śniadanie. Czas do pracy. Zona zawiozła  dzieci do szkoły. Potem pójdą na angielski i na pianino. Za jednym pstryknięciem wyłączasz system . On zmniejszy temperaturę i obniży rachunki za prąd. Drugi pstryk i brama zamyka się . wyjeżdżasz. Jeszcze tylko wyjazd ze strzeżonego osiedla i już w pracy. Drzwi otwierasz chipem i logujesz się do komputera.

Katrina

A teraz wyobraź sobie …..

Coś się stało . Wyłączony prąd. Czy wyjdziesz z pokoju czy nie tak jak parę lat temu nastolatki z escape roomu? (bo się zablokowało). Udało się. Wsiadasz w samochód . Jeszcze masz paliwo. Jeszcze i tylko tyle, bo i stacje benzynowe nie będą działać.  Bankomaty nie działają. Gdzie zona i dzieci . Telefony tez nie . Nie wiesz co z nimi. Nie dostaniesz się do domu. Jesteś sam na ulicy z pilotem w ręku . Nic nie działa.

Są takie scenariusze, które przewidują śmierć dużej części społeczeństwa kataklizmy, pandemie, wojna. Czy Ty i Twoje dzieci jesteście przygotowane na to by przetrwać?

Przetrwać z traumą , a nawet bez traumy w sytuacji, gdzie ludzie będą ginąć, w tym także własna rodzina.  Historia lubi się powtarzać, a my wierzymy , że będzie coraz lepiej.

Czy Twoje dzieci umieją  przetrwać nie 1-2 dni, ale miesiące ? Czy umieją  upolować i zjeść dzikiego kota czy szczura, gdy już nie będzie nic do jedzenia ? Czy zapalą ognisko ?.

A może staną się łatwym łupem dla wszelkiej masy zwyrodnialców. Bo nie wiedzą jak budować przyjaźnie, komu ufać, a przed kim uciekać i jak odnajdywać się w rzeczywistości. Tak, te Twoje dzieci,których myślisz , że zrobią karierę..

Bo pokolenie wychuchanych pociech spędzających czas przed komputerem , czekających aż przyjedzie take away i śniących o tym co dostaną za świadectwo z wyróżnieniem skazane jest na zagładę.  Na bezradność i rozpacz i rychła śmierć.

No, ale dajmy spokój, przecież to tylko wyobraźnia…A może prorocza wizja tego co nadciąga, co jest nieomal na wyciągniecie ręki?

Beata Niedźwiedzka

GdL 10 / 2021