Lekarze – posłowie i senatorowie!

Piszmy do lekarzy będących posłami i senatorami

Redakcja „Gazety dla Lekarzy” żywi głębokie przekonanie, że żyjemy w demokratycznym państwie prawa. Nasza demokracja, choć nie jest doskonała, pozwala na zadawanie pytań przedstawicielom władzy: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.

Otrzymaliśmy ostatnio odpowiedzi na pytania przesłane do Ministerstwa Zdrowia i Sądu Okręgowego w Lublinie. Czekamy na odpowiedź Prokuratora Generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskich. Prowadzimy dialog obywatelski z władzami różnych rodzajów i różnych szczebli.

Zdecydowanie gorzej jest z zadawaniem pytań przedstawicielom naszych władz samorządowych i otrzymywaniem odpowiedzi od nich. Pytania przesłane przez redakcję drogą e-mailową do prezesa NRL kolejny tydzień pozostają bez odpowiedzi.

 

Skoro nie możemy doczekać się odpowiedzi od przedstawicieli naszego samorządu, pytajmy władz wyższego szczebla! Mamy sporą grupę lekarzy, którzy są posłami i senatorami. Nie powinni oni być wyłączeni z obywatelskiej dyskusji!

# Zapytajmy ich, co sądzą o podwyższeniu składki na izby lekarskie!

# Zapytajmy, co sądzą o nadciągających bizantyjskich obchodach 25-lecia samorządu, które pochłoną miliony złotych! Same obchody 6 grudnia 2014 organizowane przez NIL to wydatek ok. 500 tysięcy złotych!

# Zapytajmy, co sądzą o braku szczegółowego planu wydatkowania pieniędzy przez izby lekarskie.

Oto baza adresów e-mailowych

Lekarze będący posłami:

1. Bartosz Arłukowicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Barbara Czaplicka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Czesław Czerych, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Alicja Dąbrowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Lidia Gądek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Czesław Hoc, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7. Mark Hok, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8. Jarosław Katulski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9. Ewa Kopacz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10. Beata Małecka-Libera, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

11. Tomasz Latos, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12. Maciej Orzechowski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13. Janina Okrągły, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

14. Bolesław Piecha, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15. Elżbieta Radziszewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16. Grzegorz Sztolcman, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17. Halina Szymiec-Raczyńska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

18. Jerzy Ziętek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lekarze będący senatorami:

1. Alicja Chybicka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Dorota Czudowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Grzegorz Czelej, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Stanisław Karczewski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Bogdan Klich, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Maciej Klima, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7. Rafał Muchacki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8. Bogusław Śmigielski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadawajcie pytania, bowiem qui tacet consentire videtur, czyli kto milczy, zdaje się zezwalać!

Krystyna Knypl

Terminarz bizantyjskich obchodów 25-lecia samorządu lekarskiego

8 listopada 2014 – Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie

15 listopada 2014 – Dolnośląska Izba Lekarska we Wrocławiu

22 listopada 2014 – Śląska Izba Lekarska w Katowicach oraz Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi

5-6 grudnia 2014 – centralne uroczystości organizowane przez Naczelna Izbę Lekarską w Warszawie

13 grudnia 2014 – Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze

8 stycznia 2015 – Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie (uroczystość zostanie połączona z corocznym koncertem noworocznym „Na dobry początek”)

10 stycznia 2015 – Okręgowa Izba Lekarska w Płocku

16 stycznia 2015 – Okręgowa Izba Lekarska w Opolu

17 stycznia 2015 – Okręgowa Izba Lekarska w Tarnowie

Przełom stycznia i lutego 2015 (na razie nie ustalono dokładnego terminu) – Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku

Luty 2015 – Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie oraz Beskidzka Izba Lekarska w Bielsku-Białej

Wiosna 2015 – w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Rzeszowie obchody prawdopodobnie zostaną połączone z uroczystym otwarciem nowej siedziby

Okręgowa Izba Lekarska w Lublinie nie organizuje uroczystości

Źródło: http://aktualnosci.gazetalekarska.pl/?p=8278