Rada na trudne czasy: musisz stanąć po właściwej stronie lustra!

Beata Niedźwiedzka

Alicjo czego nie rozumiesz ?- zapytał kot z Cheshire (*). Jego uśmiech rozciągał się dookoła głowy. Alicji przyszło na myśl, że jest podobny do suwaka. Gdyby go rozsunąć odpadłaby górna część głowy. Jednak kot nie dał jej szansy na dłuższe rozmyślania, bowiem zaczął znikać i tylko ten jego dziwny uśmiech wisiał w powietrzu. Mimo, że znikał, do uszu Alicji docierało jego mruczenie:

-Przecież to oczywiste i nie mam zamiaru dłużej Ci tego tłumaczyć. Musisz wiedzieć, w której rzeczywistości żyjesz. To tak jak z lustrem, po której stronie lustra jesteś.

- Pewnie zauważyłaś, że jak dotykasz lustra to Twoja prawa ręka robi się lewą.

- Być może… - szepnęła Alicja.

- Banki nie są po to by przechowywać Twoje pieniądze i pomagać, lecz by zarabiać na Tobie – szept kota z Chershire świdrował w obu uszach Alicji.

- Producenci nie są po to by dostarczyć Ci dóbr, lecz by rozkręcić konsumpcję, co przyniesie zysk – mruczało paskudne kocisko.

- Lekarze nie są po to by leczyć, lecz by świadczyć usługi w myśl procedur cost effectiveness – mruczał dalej.

- Media nie są po to byś zobaczył rzeczywistość, lecz po to byś przyjął prawdę, której chcą Cię nauczyć. A rządy…chyba już wiesz… rządy robią wszystko aby to co robią było zgodne z prawem… - oznajmił uroczyście.

Jak spostrzegasz rzeczywistość… zależy tylko  od tego po której stronie lustra staniesz - zakończył.

Źródło ilustracji: https://en.wikipedia.org/wiki/Cheshire_Cathttps://en.wikipedia.org/wiki/Cheshire_Cat

 Beata Niedźwiedzka

GdL 4/2022

(*) Kot z Chersire - postać z książki  "Alicja w krainie czarów" L.Carroll

więcej  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_z_Cheshire