Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Młodym być i więcej nic!

Krystyna Knypl

XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej odbył się w Warszawie w dniach 3-5 października 2014 r. Od tego roku jest on znany także jako Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Okazuje się, że chcemy być nie tylko piękni, ale także młodzi. Czy uda się osiągnąć te cele i jak to zrobić, dowiadywało się 750 lekarzy z Polski i wielu krajów świata. Szkoliło ich 90 wykładowców. Praktyczne umiejętności zdobywali na 34 warsztatach.

antiagingDSC01841-660

Choć medycyna estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, to nie jest wolna od problemów. Do najważniejszych zalicza się wykonywanie zabiegów z medycyny estetycznej przez osoby niebędące lekarzami i niemające odpowiedniego przeszkolenia.

Tematyka obrad była bardzo szeroka – od odchudzania przez bardzo praktyczne informacje dotyczące wykonywania zabiegów. Zabiegi zapewniające piękny i młody wygląd lepiej udają się u osób ogólnie zdrowych. Na przykład miejscowe infekcje okołozębowe czy dotyczące zatok obocznych nosa mogą być przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w obrębie twarzy. Jeżeli tego rodzaju przeciwwskazanie nie zostanie uwzględnione podczas kwalifikacji do zabiegu, może w dalszym przebiegu być źródłem komplikacji nie zawsze łatwych do zdiagnozowania. Przypadek taki przedstawiono podczas konferencji prasowej poprzedzającej obrady.

Kongresowi towarzyszyła wystawa, na której specjaliści medycyny estetycznej mogli poznać szeroką ofertę sprzętową i lekową.

Krystyna Knypl
https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

Fot. Krystyna Knypl