Konferencja prasowa Study on Osteoporosis Progression Prevention, Paryż (2009)

Krystyna Knypl

Ciekawa konferencja, zakwaterowanie, wspominanie pierwszej podróży do Paryża

STOPP Paryż 1

Konferencja prasowa STOPP odbyla sie 20 lutego 2008 r.

STOPP Paryż 9

Zaproszenie na konferencję prasową

STOPP Paryż 5

Miejsce konferencji i zakwaterowania

STOPP Paryż 2

Dziennikarz uczestniczący

STOPP Paryż 4

Wejście w hotelu Meridien oraz do centrum konferencyjnego

STOPP Paryż 7

A po konferencji spacer pobliskimi ulicami i napotkany supermarket Ed skrót od Europa discount (https://en.wikipedia.org/wiki/Ed_(supermarket), podczas pobytu na ESH w Paryżu pytamy się kelnerkę (Rosjankę pracującą w Paryżu) gdzie możemy w pobliżu hotelu zrobić zakupy, Kelnerka odpowiada "iditie do Jeda, tam dieszewle = idźcie do Eda, tam jest tanio"

STOPP Paryż 10

Odwiedziłam także magazyn Tati, w którym podczas pierwszego rodzinnego pobytu w Paryżu, zrobiliśmy znakomite zakupy. Moje skarpetki kupione wtedy mają już 24 lata i ani jednej dziury!

STOPP Paryż 11

Niestety czytam, że magazyn zamknięto po 70 latach istnienia, jeszcze jedna ofiara COVID-19, doniósł w 2020 r. The Guardian, sprzedaż spadła o 60%... "Tati zawsze była trochę jak ciotka, która się tobą opiekuje" - powiedziała Aminata Mbaye, lat 62, pochodząca z Senegalu.

Fatoumata Diassouba, 71, z Wybrzeża Kości Słoniowej, powiedział, że sklep "zawsze był miejscem, o którym myślałeś jako o pierwszym" miejscu tanich ubrań lub tkanin. "To zawsze był Tati, nigdzie indziej. Ale to prawda, to już nie to samo. Przyszedłem dziś rano po koszulki dla wnuków. Nie ma ich wiele.

https://www.theguardian.com/world/2020/jul/08/tati-much-loved-french-retailing-institution-shuts-up-shop-in-paris-after-70-years

Fakt, Tati to był magazyn pokolenia 70(+) mających obecnie wnuki.

 STOPP Paryż 8

Paryż nocą fotografowany z mojego pokoju, bodaj na XVIII piętrze hotelu Le Meridien Montparnasse

Hotel mieści się w wieżowcu położonym w pobliżu Gare Montparnasse w 14 arr, ma 953  jest trzecim co do wielkości hotelem w Paryżu, po Le Méridien Étoile i Hyatt Regency Paris Étoile.

Więcej o tej podróży

https://modnediagnozy.blogspot.com/2017/03/konferencja-o-chondroitynie-paryz-2009.html

Krystyna Knypl

GdL 11  / 2021

Link do wszystkich moich podróży zagranicznych

https://gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/ogwiazdkowane/51-artykuly-redaktor-naczelnej/1497-moje-podroze-zagraniczne-prywatne-oraz-sluzbowe